X
تبلیغات
آشنایی با جغرافیای سیاسی-اجتماعی و آموزشی اسلوونی

فیزیکدان شو

آشنایی با جغرافیای سیاسی-اجتماعی و آموزشی اسلوونی

آشنایی با جغرافیای سیاسی-اجتماعی و آموزشی اسلوونی

اسلوونی کشوری واقع در جنوب اروپای مرکزی است که شهر لیوبلیانا به عنوان پایتخت و همچنین بزرگترین شهر آن محسوب میشود.آب و هوای کشور معتدل بوده و دارای همسایگی از شمال با اتریش، از جنوب با کرواسی و از غرب با ایتالیا و از شرق با مجارستان میباشد.

در طی این مطلب به ارائه مطالبی جهت آشنایی با جغرافیای سیاسی-اجتماعی و آموزشی اسلوونی میپردازیم.

کشور اسلوونی عضو پیمان نظامی ناتو و اتحادیه ی اروپاست که اداره ی دولت در این کشور به دست نخست وزیر بوده و نمایندگان آنها برای مدت 4 سال انتخاب میشوند. احزاب مختلفی مانند حزب مردم، حزب اسلوونی جدید ،حزب دموکرات اسلوونی، حزی ملی اسلوونی و سوسیال دموکرات و ... در حال انجام فعالیت های سیاسی در این کشور هستند.

قانون اساسی اسلوونی

 بالاترین قدرت قضایی کشور در دست دادگاه قانون اساسی اسلوونی بوده که از 9 قاضی که به وسیله ی مجلس شورای ملی انتخالب میشوند. قرار گرفته است. مجموعه ی این اطلاعات ، مارا به سمت آشنایی با جغرافیای سیاسی اسلوونی ، سوق خواهد داد.

مردم اسلوونی از تبار اسلاوها هستند و زبان رسمی آنها اسلوونیایی میباشد . جمعیت کشور در حدود دو میلیون و شصت هزار نفر میباشد که بنا به دلیل مهاجرت جوانان به سایر کشورها و کم بودن میزان تولد ،روند افزایش جمعیتی آن  رشد منفی دارد.

مردم اسلوونی

بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند و بقیه ی افراد یا دارای ادیان دیگر بوده و یا کلا دین خاصی ندارند. این گروه حدود 38 تا 39 درصد جمعیت کشور اسلوونی را تشکیل داده اند. همچنین مبادلات اقتصادی در کشور با واحد پول یورو صورت میگیرد. مجموعه ی این عوامل، زیر شاخه ای برای بحث آشنایی با جغرافیای اجتماعی در اسلوونی هستند.

آموزش در اسلوونی

جغرافیای آموزشی اسلوونی مجموعه ای از اتفاقات آموزشی کشور را در برمیگیرد . در توضیحی کلی ، تحصیلات در اسلوونی  طی دوره های پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی صورت میگیرد که استارت شروع آن از سن 6 سالگی میباشد. آموزش عالی کشور در طی دوره های مختلف ارائه میشود که این آموزش ها در یکی از 4 دانشگاه کشور با داشتن 37 دانشکده و 10 موسسه آموزش عالی تک و یا 3 اکادمی هنر صورت خواهد گرفت.

چنانچه افراد مایل به ورود به دانشگاه های اسلوونی نباشند میتوانند بعد از گرفتن دیپلم، به مدت دو سال در کالج های آمورزش عالی غیر دانشگاهی درس خوانده و در پایان، با ارائه دادن پایان نامه و دفاع از آن، مدرک تحصیلی این دوره را اخذ کنند.

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفني تحصيل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200


برچسب‌ها: شرايط تحصيل در اسلووني,تحصيل رايگان در اسلووني,تحصيل در اسلووني,هزينه تحصيل در اسلووني,ادامه تحصيل در اسلووني,اعزام دانشجو به اسلووني,
+ نوشته شده در سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۰۷ توسط ata sharifi دسته : نظر(0)